www.duranlarkozmetik.com---Kozmetik & Kuaför malzemeleri Ürünlerinde 365 gün 24 saat hızlı,güvenilir alış veriş

Tanaçan Markalı Sir Ağda Ürünleri Kullanımı İçin Püf Noktalar.

İSTENMEYEN TÜYLERİ UZAKLAŞTIRMA YÖNTEMLERİ

 

Vücudumuzda bazı kıllar gurur kaynağı iken (Kirpik, saç) bazı kıllar kusur kabul edilebilir. (Burun kulak, bayanlarda dudak, çene) Özellikle kadınlar, estetik değerlerin etkisi ile vücutlarının belli yerlerindeki tüyleri uzaklaştırmak isterler. Bunun için pek çok farklı yöntem bulunmaktadır.

 

Tıraş bıçağı, ustura gibi kılı kökünden almaksızın tıraş etmek, kıllar birkaç saat içinde gözle görülür hale geleceğinden uzun süre etkili yöntemler değildir. Aynı şekilde tüy dökücü kremler ve benzer kozmetik ürünler de tüyleri, kökünden almadığı için uzun süre etkili olmazlar. İstenmeyen tüylerden daha uzun süreli kurtulmanın yolu, kılı kökünden almaktır. Doğru yöntem uygulanırsa, tekrar kıl oluşumu, sağlıklı ve yetişkin bir insanda 4 haftayı bulacağı için uzun süre pürüzsüz bir cilt görüntüsü elde edilir.

 

Kısa Süreli Yöntemler

 

Kılı kökünden almaz. Kıllar kısa sürede tekrar gözle görülür hale gelir. Jilet, Ustura, Tüy Dökücü Krem ve Kozmetikler bu yöntemlere örnek verilebilir.

 

Uzun Süreli Yöntemler

 

Uzun süreli yöntemlerde kıllar kökünden alınır. Kıllar uzun bir süre görülmez. Bu yöntem uzun süre etkilidir. Episyon ve depilasyon yöntemleri uzun süre etkili olan yöntemlerdendir.

 

EPİLASYON

 

İstenmeyen tüylerin elektrik akımı kullanılarak yok edilme yönteme epilasyon denir. Bu yöntemde kıllar kökü ile alınır, deri altına giriş vardır. Tüylerden kalıcı olarak kurtulacağı öngörülür. Lazer Epilasyon İğneli Epilasyon, Foto Epilasyon, Jelli Epilasyon bu yönteme örnek verilebilir.

 

DEPİLASYON

 

İstenmeyen tüylerin geçici bir süre ile yok edilme yöntemine depilasyon denir. Depilasyon yönteminde deri altına giriş yoktur. Kıl kökü ile birlikte alır, deri altına giriş yoktur. Sıcak Ağda (Sir Ağda), Soğuk Ağda (Ağda bantları), Ilık Ağda (Şeker Ağda), Depilasyon makineları, Cımbız, İplik gibi yöntemler depilasyon yöntemlerine örnek verilebilir.

 

DEPİLASYON YÖNTEMİ SİR AĞDA

 

Depilasyon yöntemlerinin içinde en bilindik ve tercih edilen sistem olan sir ağda servisi bitkisel bir yöntemdir. Kuvvetli olduğundan en kısa tüyleri dahi alır. Son derece etkili, güvenilir ve sağlıklı bir sistemdir. Salonlarda hijyenik ve güvenli uygulamaya olanak verir.

 

SİR AĞDA HAKKINDA TEMEL BİLGİLER

 

SİR AĞDA NEDİR?

 

Bir depilasyon yöntemi olan sir ağda, çam ağaçlarından toplanan farklı reçinelerin, balmumu, yağlar gibi diğer maddelerle karıştırılıp bir takım işlemlerden geçirilmesi ile elde edilen kuvvetli bir ağdadır.

 

Sağlıklı

 

Sir Ağda bitkisel, güvenilir ve sağlıklıdır.

 

Son derece hijyeniktir.

 

Kartuş, spatula ve ağda kağıtları tek kullanımlık olduğundan, kişiye özel uygulamadır, hijyenik ve sağlıklıdır.

 

 

 

Pratik

 

Kolay ve pratiktir.

 

Hazırlığı kolay ve süresi kısadır. Hazırlık, cihaz içine ağdayı yerleştirip cihazı çalıştırmaktan ibarettir.

 

İşlem süresi kısadır. (Profesyonel bir uzman, komple ağdayı –iki tam bacak + kolaltları + bikini bölgesi- yaklaşık 20-40 dak. arasında tamamlar.)

 

Yağ ile çözülür, duş gerektirmez. Salonlarda duş birimi bulundurulmasına gerek yoktur.

 

 

 

Acısız

 

Diğer uzun süreli yöntemlere göre acısız ve ağrısızdır.

 

 

 

Profesyonel

 

Özel ısıtıcı cihazlar içinde ısıtılır.

 

Kendiliğinden döner başlıklı kartuşlardan veya metal konservelerden spatula yardımıyla alınarak sürülür.

 

Özel çözücü yağ ile temizlenir.

 

Tek kullanımlık ağda kağıtları ile çekilir.

 

Eğitimli uzmanlarca uygulanır.

 

Diğer yöntemlerin aksine, müşterinin ve uzmanın beğenisine hitap edecek bol çeşit (renk, koku, aroma ve kıvam ) seçeneği vardır.Etkili

 

Sir Ağda çok kuvvetli bir ağdadır, en kısa tüyleri dahi alır.

 

Düzenli kullanıldığında kıl köklerini zayıflatarak kılların daha zayıf, ince, seyrek ve uzun sürede çıkmasını sağlar. (Reçinenin kıl köklerini zayıflattığı ispatlanmış bir gerçektir.)

 

 

 

Sir Ağda kesinlikle şeker içermez, bu sebeple kıl köklerini beslemez.

 

Doğru uygulandığında batık, lekelenme, morarma yapmaz.

 

Sir Ağda, kılı kökünden almakla kalmaz, kılı besleyen yağ kesesi ile beraber alır. Bunun için kılın tekrar çıkma süreci sir ağda ile uzar.

 

Sir Ağda işlemi aynı zamanda peeling görevi görerek cildin üzerindeki ölü tabaka da alındığından cilt yenilenir ve tazelenir.

 

 

 

Eğitimli, deneyimli ve profesyonel uzmanlar tarafından, kaliteli ürünlerle doğru uygulandığında ve birkaç unsura dikkat edildiğinde hiçbir risk içermez. Batık, leke, morarma yapmaz. Hemen arkasından hafif kızarıklık, tahriş ve irritasyon normal olsa da, cildi ağda sonrası rahatlatacak ürünlerden ve yoğun pudralı sir ağda çeşitlerinden yararlanılarak rahatsızlıklar en aza indirilebilir ve önlenebilir

 

Sir Ağdanın Kalitesi Nasıl Belirlenir? Sir ağdanın kalitesi reçinenin geçirdiği işlemlere ve başta reçine olmak üzere içine katılan maddelerin kalitesine bağlıdır.

 

Tanaçan, dünyanın en büyük sir ağda üreticilerinden biri olan I.de.manın (Uluslararası Depilasyon Ürünleri Üreticisi anlamına gelen International Depilatory Manufacturerın kısaltılmasıdır) Türkiyedeki tek ve yetkili temsilcisidir.

 

TANAÇAN SİR AĞDA AİLESİ

 

PUDRASIZ SİR AĞDALAR: Pudrasız Ağdalar,

 

Şeffaftır.

 

Pudra içermez.

 

Çok kuvvetlidir.

 

Hassas cilt ve bölge uygulamalarında, önden, cilde talk pudrası sürülmesi tavsiye edilir.

 

İki çeşidi vardır: Natürel (katkısız) ve Azülen (Natürel + Yeşil Doğal Boya)

Natürel ile Azülen arasındaki tek fark renktir

 

Depilissima Prof. Natürel Sir Ağda

 

Birinci kalite pudrasız, katkısız, natürel sir ağdadır.

Doğal bal renginde ve şeffaftır.

Kuvvetli bir ağdadır.

Ürün gamının klasikleşmiş ürünüdür.

 

Depilissima Prof. Azülen Sir Ağda

 

Natürel Ağdadan tek farkı, içerdiği doğal yeşil boyadır.(Klorofil) Yeşil ve şeffaf rengi dışında, Natürel Ağda ile birebir aynı özellikleri taşır.

Yaprak yeşili renkte ve şeffaftır. Kuvvetli bir ağdadır

 

2. İNCE PUDRALI SİR AĞDALAR:

 

Depilissima Prof. Ekstra Yumuşak Sedefli Sir Ağda

 

Hassas bölge ve ciltler dışında doğrudan uygulanabilir. Hassas bölge ve ciltlerde cildin reaksiyonuna göre, önden, cilde pudra uygulanması tavsiye edilir. Pudralı

olduğu için natürel gibi şeffaf değil, daha koyu bal rengidir.

Az miktarda pudra içerdiği belli olsun diye içine sedef katılmıştır. Isıtıldığında kıvamı natürele nazaran daha yoğundur.

 

Sedeflidir.

 

Işıltılıdır.

 

İnce Pudralıdır. (Az miktarda pudra içerir)

 

Koyu Bal Rengidir.

 

Pudrasız ağdalara nazaran daha kıvamlıdır.

 

DEPILISSIMA BİTKİ ÖZLÜ SERİ (PURE ESSENTIAL OIL WAX)

 

Tanaçanın ince pudralı ve bitki özleri içeren ağda grubudur. Sedefli ağda gibi az miktarda pudra ve ayırt edilebilmesi için sedef içerir. Işıltılıdır. Pudrasız ağdalara nazaran daha yoğun kıvamlıdır. Kullanım alanı sedefli ile aynıdır. Tıp ve eczacılıkta kullanılan şifalı bitkilerin özlerini içeririler. Hoş kokuları sayesinde aromaterapik bakım yapılmasını sağlar.

 

Sedeflidir ve ışıltılıdır.

 

İnce Pudralıdır. (Az miktarda pudra içerir)

 

Pudrasız ağdalara nazaran daha kıvamlıdır.

 

Şifalı bitki özleri içerir.

 

Aromaterapik ve hoş kokuludur.

 

4 çeşidi vardır: Litzea Bitki Özlü, Melissa Bitki Özlü, Fesleğen Bitki Özlü, Biberiye Bitki Özlü

 

 

 

Birbirlerinin arasında bir fark yoktur. Hepsi aynı kalite ve kıvamdadır. Sadece içine eklenen bitki özleri farklıdır. Bundan dolayı renk ve kokuları da farklıdır.

 

Litzea Bitki Özlü Sir Ağda

 

Litzea, Kolombiyada yetişen, sarı çiçekli bir tür limon ağacıdır. Defnegillerdendir. Limoni, ıtırlı bir kokusu vardır. Canlandırıcı, tazeleyici, arındırıcı özellikler taşır.

 

Litzea Bitki Özlü Sir Ağda, sedefli, ışıltılı, ince pudralı bir ağdadır. Şifalı Litzea bitkisinin özlerini içerir. İçerdiği az miktarda pudra sayesinde, hassas bölge ve ciltler haricinde alta pudra sürmeksizin doğrudan kullanılabilir. Aromaterapik ve hoş kokulu bir servis sunulmasını sağlar.

 

Melissa Bitki Özlü Sir Ağda

 

Melissa, pembe çiçekli şifalı bir bitkidir. Çiçeksi, yumuşak bir kokusu vardır. Tıp, eczacılık ve kozmetik sektörlerinde pek çok alanda kullanılır.

 

Melissa Bitki Özlü Sir Ağda, sedefli, ışıltılı, ince pudralı bir ağdadır. Şifalı Melissa bitkisinin özlerini içerir. İçerdiği az miktarda pudra sayesinde, hassas bölge ve ciltler haricinde alta pudra sürmeksizin doğrudan kullanılabilir. Aromaterapik ve hoş kokulu bir servis sunulmasını sağlar.

 

Biberiye Bitki Özlü Sir Ağda

 

Biberiye, koyu yeşil renkli, iğne gibi küçük yaprakları olan şifalı bir bitkidir. Itırlı ve biberli bir kokusu vardır.

 

Biberiye Bitki Özlü Sir Ağda, sedefli, ışıltılı, ince pudralı bir ağdadır. Şifalı Biberiye bitkisinin özlerini içerir. İçerdiği az miktarda pudra sayesinde, hassas bölge ve ciltler haricinde alta pudra sürmeksizin doğrudan kullanılabilir. Aromaterapik ve hoş kokulu bir servis sunulmasını sağlar.

 

Fesleğen Bitki Özlü Sir Ağda

 

Fesleğen, açık yeşil renkli, hoş kokulu, minik beyaz çiçekleri olan bir bitkidir. Hoş kokusu ile hem pencere önleri, bahçelerde saksılarda yetiştirilir, hem de gıda, ilaç, eczacılık ve kozmetik sektöründe kullanılır.

Fesleğen Bitki Özlü Sir Ağda, sedefli, ışıltılı, ince pudralı bir ağdadır. Şifalı Fesleğen bitkisinin özlerini içerir. İçerdiği az miktarda pudra sayesinde, hassas bölge ve ciltler haricinde alta pudra sürmeksizin doğrudan kullanılabilir. Aromaterapik ve hoş kokulu bir servis sunulmasını sağlar.

 

KALIN PUDRALI SİR AĞDALAR:

 

DEPILISSIMA MEYVE AROMALI SERİ (FRUIT WAX)

 

Tanaçanın meyve aroması içeren rengarenk serisidir. Bitki özlü serinin bitki özleri içerdiği gibi meyve özü içermezler, çünkü meyvelerin özünde yoğun olarak glikoz (şeker) vardır ve şeker kıl köklerini besler. Bu sebeple içerisinde meyve özü yerine sadece meyve aroması (koku ve renk veren maddeler) kullanılır. Dört çeşidi vardır:

 

Meyve Aromalı Seri:

 

Meyve aromalıdır.

 

Kalın pudralıdır ve İnce Pudralı ağdalara (sedefli ve bitki özlü ağdalar) nazaran daha yoğun kıvamlıdır.

 

Pudrasız ve ince pudralı gruba nazaran daha kalın sürülür.

 

Altına pudra sürülmeksizin, doğrudan uygulanabilirler.

 

Özellikle hassas bölgeler, terlemenin çok olduğu bölgeler ve durumlar için uygundur.

 

Canlı renklerde ve mattır. (şeffaf değil)

 

Hoş kokuludur ve aromaterapik bakıma olanak sağlar.

 

Birbirlerinin arasında bir fark yoktur. (Elma, Limon, Kavun, Muz) Hepsi aynı kalite ve kıvamdadır. Sadece aromaları (renk ve koku) değişiktir.

 

DEPILISSIMA EGZOTİK SERİ

 

Natürel ağdaya, bol miktarda pudra ve birbirinden keyifli aromaların eklenmesi ile elde edilen ağdalardır. Böylelikle ürün önden pudra uygulaması yapılmaksızın kullanılabilir. Natürel ve Azülen ağdaya oranla çok daha yoğun, Sedefli ve Bitki Özlü ağdalara oranla daha yoğun, Meyve Aromalı ağdalar ve Özel Ağda Serisi ile aynı kıvamlıdır. Bol pudra içerdiklerinden transparan özellikleri bulunmaz. Krem gibi yoğun kıvamlı sürülür. Arılardan elde edilen doğal bal mumu olan Cera Alba (Sera Alba) içerir. Keyifli bir bakım sunmak için idealdirler.

 

ÇİKOLATA AROMALI SİR AĞDA

 

Çikolatanın mutluluk hormonu salgısını artırdığını ve neşelenmemizi sağladığını hepimiz biliriz. Bilinen en iyi afrodizyaklardan da biridir çikolata. Depilissima Çikolata Aromalı Sir Ağda, ağda yaptırırken bile çikolata zevkinden mahrum kalmak istemeyen ve çikolatanın keyif veren kokusunu her an hissetmek isteyen çikolata müptelaları için geliştirildi. Adeta çikolatalı puding sürer gibi yapılan ağda ile müşterilerinizi mest etmek artık mümkün. Bol miktarda pudra içeren, yoğun kıvamlı, kremsi sürülen, çikolata kokulu ve sütlü kahve renginde bu ağda, her bölge için kullanılabilir.

 

VANİLYA AROMALI SİR AĞDA

 

Vanilya pek çok aromaterapistin rahatlatıcı ve huzur verici özellikleri sebebiyle tercih ettiği aromaların başında gelir. Depilissima Vanilya Aromalı Sir Ağda, ağda yaptırırken bu rahatlık ve sakinliği hissetmek isteyen ve şekerli kokusu ile çocukluk günlerindeki yeni pişmiş kurabiye kokusunu özleyenler için geliştirildi. Adeta vanilyalı puding sürer gibi yapılan ağda ile müşterilerinizi mest etmek artık mümkün. Bol miktarda pudra içeren, yoğun kıvamlı, kremsi sürülen, vanilya/şeker kokulu ve çok açık krem rengide bu ağda, her bölge için kullanılabilir.

 

HİNDİSTAN CEVİZİ AROMALI SİR AĞDA

Hindistan Cevizi, size Bahamaları mı, Maldiv Adalarını mı, yoksa Fildişi Sahillerini m hatırlatıyor? Hindistan Cevizi kadar egzotik bir meyve var mıdır? Depilissima Hindistan Cevizi Aromalı Sir Ağda, ağda yaptırırken bile tropikal bir adada güneşlenmenin keyfini çıkartır gibi hissetmek isteyenler için geliştirildi. Adeta hindistan cevizi aromalı puding sürer gibi yapılan ağda ile müşterilerinizi mest etmek artık mümkün. Bol miktarda pudra içeren, yoğun kıvamlı, kremsi sürülen, hindistan cevizi kokulu ve krem rengide bu ağda, her bölge için kullanılabilir.

 

ÖZEL AĞDA SERİSİ:

 

Titanium Kremsi Pudralı Sir Ağda

Bol miktarda titanyum pudrası içerir. Titanium Kremsi Sir Ağda, pembe renkli ve yoğun kıvamlıdır. Pudrasız ve ince pudralı ağdalara nazaran daha kalın sürülür. Hassas bölge ve ciltler başta olmak üzere, cilde pudra sürülmeksizin direk uygulanabilir. Mattır. (Şeffaf değil) Parfümsüz olduğundan, parfüm alerjisi olanlar veya parfüm sevmeyenler tarafından kullanılabilir.

 

Talco Talk Pudralı Sir Ağda

Bol miktarda talk pudrası içerir. Beyaz renkte ve yoğun kıvamlıdır. Pudrasız ve ince pudralı ağdalara nazaran daha kalın sürülür. Hassas bölge ve ciltler başta olmak üzere, cilde pudra sürülmeksizin direk uygulanabilir. Mattır. (Şeffaf değil) Parfümsüz olduğundan, parfüm alerjisi olanlar veya parfüm sevmeyenler tarafından kullanılabilir.

 

Zınco Talk Pudralı Sir Ağda

 

 

Bol miktarda pudra içeren, yoğun kıvamlı, kremsi sürülen ve kırık beyaz renkte bir ağdadır. Sedefli görüntüsü ışıltılıdır keyifli bir ağda için idealdir. İçerdiği Çinko Dioksit ile tahriş, pişik ve kızarıklık riskini en aza indirmeye yardımcı olur. Ergenlik dönem,ne yeni girmiş ve ağdaya ilk kez başlayacak olan bayanlarda güvenle uygulanabilir.

 

TABLET VE KALIP AĞDA SERİSİ

 

Reçinenin farklı şekillerde işlenmesi ile edilen kalıp ağdalar, konserve ağda gibi cilt üzerine spatula ile uygulanır ancak sistemi kartuş ve konserve sistemden farklıdır. Ağda macun kıvamında ısıtılır, spatula ile uygulama yapılacak bölgeye kalın bir şekilde sürülür ve el ile çekilir.

 

Kartuş ve konservede ağdalarda kullanılan reçine kullanılmış olsa da farklı işlemlerden geçtiği için yapışkanlık oranı farklıdır. Hassas bölgelerde ve ciltlerde kullanımı tavsiye edilir.

 

Erkek salonları tarafından da öncelikli tercih edilmektedir.

 

Tablet ve Kalıp Ağda Isıtma Yöntemi

 

Tablet Ağda Isıtıcı; Tablet ve kalıp ağdalar 400 ml özel cihazlarında ısıtılabilir. Cihazın kullanım aparatı cezve ağda ısıtıcının içine oturtularak içine ağdalar yerleştirilir ve macun kıvamına gelene kadar beklendikten sonra uygulamaya geçilir. Tablet ve kalıp ağdalar da tek kullanımlıktır. Kullandıktan sonra çöpe atılır.

 

Hangi Bölgeye Hangi Ağda Kullanılır?

 

Cildimiz, her bölgede aynı hassasiyeti göstermez. Bacaklarımızdaki tenin hassasiyeti ile kasıklarımızdaki tenin hassasiyeti bir değildir. Kolaltları, yüz, kasıklar, bacak araları, diğer yerlere nazaran daha hassas bölgelerdir. Cilt hassasiyeti fazla olunca, cildin tahriş olma olasılığı artar. Bu durumda, hassas bölgelere sir ağda yaparken, cildin tahriş olmasını engelleyecek bir takım uygulamalar gerekebilir. Örneğin pudralı ağda seçimi veya ağda öncesi pudralamak gibi. Çünkü pudra, ağda ile cilt arasında koruyucu tabaka oluşturarak ağdanın kıllara daha iyi yapışırken cilde yapışmasını engelleyecektir. Böylelikle, cilt ağda ile direkt temas etmediği için tahriş riski düşecektir.

 

Ağda çeşidini belirlerken tek dikkat edilecek husus, cilt veya bölge hassaslaştıkça, ağdanın içerdiği pudra miktarının ya da ağdadan önce sürülecek pudra miktarının artması gerektiğidir.

 

Bu sebeple yüz ağdası, bacak ağdası, kol ağdası gibi farklı ağda çeşitlerine gerek yoktur. Hassas bölgelerde pudralı ağdaların tercih edilmesi ve/veya ağdadan önce pudra sürülmesi yeterlidir.

 

Sir ağda yapılması sakıncalı ciltler ve bölgeler* dışında Tanaçan Sir Ağda ailesinden istenilen ağda çeşidi tercih edilerek her bölgeye uygulama yapılabilir.

 

Eğer pudrasız ağda (Natürel ve Azülen) kullanılıyorsa, cilde ince bir kat pudra sürülebilir. Hassas bölgelerde ve ciltlerde ise bol miktarda pudralama yapılması gerekir.

 

Eğer ince pudralı bir ağda (Sedefli, Litzea Bitki Özlü, Melissa Bitki Özlü, Fesleğen Bitki Özlü, Biberiye Bitki Özlü) kullanılıyorsa, bacak ağdası gibi göreceli fazla hassas olmayan bölgelerde alta pudralama yapılmayabilir, ancak hassas bölge ve ciltlerde pudralama yapılması tavsiye edilir.

 

Eğer kalın pudralı bir ağda (Elma Aromalı, Limon Aromalı, Kavun Aromalı, Muz Aromalı, Titanium Kremsi Pudralı, Talco Talk Pudralı) kullanılıyorsa, alta pudra sürmeksizin sir ağda uygulaması yapılabilir.

 

Eğer cilt hassas ise, pudralı ağdalar tercih edilmeli veya ince pudralı/pudrasız ağdanın altına bol miktarda pudralama yapılmalıdır.

 

Eğer bölge hassas ise, pudralı ağdalar tercih edilmeli veya ince pudralı/pudrasız ağdanın altına bol miktarda pudralama yapılmalıdır.

 

SİR AĞDA SİSTEMLERİ

 

KARTUŞ VE KONSERVE SİSTEM

 

Sir ağda, üretildikten sonra ya kartuş dediğimiz kendiliğinden döner başlıklı plastik tüplere ya da konserve dediğimiz metal kutulara doldurulur. Sir ağda sistemleri, ambalajına göre isimlendirilir: Kartuş Sitem ve Konserve Sistem. Bu iki sistem arasında bazı farklar bulunur, ancak her iki ambalajın içerisinde de aynı ürün bulunmaktadır.

 

Sistemlerin arasında, ürün veya kalite farkı yoktur, sadece uygulama farkları vardır.

 

Profesyonel bir salonda her iki sistemin de bulunması gerekir. Bir depilasyon uzmanının her iki sistemi de iyi kullanıyor olması beklenir. Dolayısıyla, salonda, ya İkili Kartuş Isıtıcı+ Konserve ısıtıcı ya da Kombine Isıtıcıdan en az birer adet bulunmasını tavsiye ederiz.

 

KARTUŞ SİSTEM

 

Isıtıcı cihazda ambalajıyla beraber ısıtılmış 100 ml. sir ağda içeren kartuşlar, kendiliğinden döner başlıkları sayesinde incecik akar ve sürülür

 

 

Kartuş sistem, özellikle bacak, sırt, karın, kol gibi düz ve geniş yüzeylerde son derece pratiktir. Çabuk ve kolay uygulama imkanı sağlar. Müşteriye özel uygulama fırsatı sunar. Uzmanın ve uygulama yapılan kişinin tercihine göre her bölgede uygulanabilir. Çok oylumlu, girintili çıkıntılı bölgelerde ve kılların çok uzun olduğu durumlarda uygulama biraz zorlaşabilir. Farklı bölgeler için farklı başlıklardan faydalanılabilir.

 

Kartuşların üç farklı kartuş başlığı vardır:

 

Büyük Başlıklı Kartuşlar: Bacak, kol gibi geniş yüzeyler için idealdir.

 

Küçük Başlıklı Kartuşlar: Daha dar alanlar (bikini, kolaltı, vb.) için idealdir.

 

Minik Başlıklı Kartuşlar: Şerit halinde çalışma yapılması gereken yerler (kaş altı, bıyık, favori vb.) için idealdir.

 

 

Tanaçan kartuş başlıkları yüksek ısıda preslenmiştir; yapıştırma değildir. Bu sebeple yüksek basınç altında kalmadığı veya kesici, delici alet ile zedelenmediği sürece yerinden çıkması mümkün değildir.

 

Tanaçan Kartuş Ağdalarlar, 100 ml. ürün içerir ve bu miktar, bir kişiye komple ağda yapmak için yeterlidir. Tanaçan’ın kartuş ağdalarının kıvamı, en ideal uygulamayı yapmak üzere formüle edilmiştir. Bir Tanaçan kartuş - kişiden kişiye değişmekle beraber- ortalama beden ölçülerine sahip ve kıl yapısı normal yetişkin bir hanımın, iki bacak, kol altları ve bikini bölgesini ağdalayacak miktarda ürün içerir.

 

KONSERVE SİSTEM

 

Metal kutular içinde bulunan 800 ml. sir ağda, ambalajıyla birlikte ısıtıcı cihazın içerisinde ısıtılıp spatula

yardımı ile sürülür.

 

 

Konserve Sistem, uzmanın spatula ile daha rahat uygulama yapabildiği bir sistem olduğu için, oylumlu, girintili, çıkıntılı yüzeyler ve kısmen dar alanlar başta olmak üzere tercihe göre ağda yapılması sakıncalı durum ve bölgeler dışında her yere uygulanabilir. Kartuş ile girilemeyecek kadar oylumlu (kol altı, kasık v.b) veya tüylerin çok olup kartuşların döner başlığına dolanmasından dolayı kartuş ile girilmesi çok uygun olmayan durumlarda idealdir. Küçük bölgelerin çalışılması için de uygundur.

Tanaçan Konserve Ağdalar, konserve 800 ml. ürün içerir ve bir kartuşun 8 katı kadardır. Dolayısıyla, bir konserve, 8 komple ağda yapmak için yeterli ürün içerir.

 

Spatula Kullanımı

Spatulanın ucuna bal kıvamındaki bir miktar ağda alınır. Ağdanın fazlası tel tutucunun* üzerine sıvanır.

Ağdanın tamamı uygulama yapılacak bölgeye bırakılır. Arkalı önlü spatula sıvazlanır. Hızlı bir şekilde ağda spatulanın sırt kısmı ile kılların çıkış yönünde ve mümkün oldu kadar ince sürülür.

 

Spatula Çeşitleri Nelerdir?

Tanaçan’da 3 çeşit spatula bulunmaktadır:

 

Vücut Spatulası: Geniş yüzeylerin (sırt, karın gibi) ağdasında kullanılır. Tekli ambalajlardadır.

 

Orta Boy Spatula: Daha küçük bölgelerin (bacak, kol altı gibi) uygulamasında kullanılır. 150 adetlik kutulardadır.

 

Yüz Çubuğu: Yüz, bıyık, kaş altı gibi şerit halinde çalışılması gerekli bölgelerin ağdasında kullanılır. 50 adetlik paketlerdedir. Yüz çubukları aynı zamanda kavanoz formundaki kozmetik ürünler ve kremlerin sürülmesinde kullanılır. Zira bu ürünlerin bulunduğu kavanoz veya ambalajlara parmak değdirilmesi ürünün içinde mikrop üremesine yol açabilir. Bu sebeple yüz çubuğu ile kremi almak ve sürmek çok daha sağlıklıdır.

 

 

Tel Tutucu Nedir? Ne İşe Yarar?

Konservenin ağız kısmına giydirilen bu metal aksesuar, konservenin bir yerden bir yere taşınmasını sağlar. Ayrıca konserveyi karıştırdığımız spatulayı orta çubuğunun üzerine bırakılabilir veya spatulanın ağda fazlasını bu çubuğa sıyırabiliriz. Böylelikle konservemizin etrafı temiz kalacağı gibi uygulama daha pratik hale gelir.

 

Cihazlar Nasıl Temizlenir

 

Cihazlarımızı tel tutucu ve temizlik kartonları ile korur isek içine ağda akmasını engelleriz. Cihazlarımızın bakımı ve temizliğini günlük yaparak hem müşterilerimize daha iyi hizmet vermiş ve potansiyel görüntü tazelemiş oluruz hem de cihazlarımız daha uzun ömürlü olur.

 

Cihazlarımızın bakımını günlük olarak Clean Power Cihaz Temizleme Solüsyonu ile yapabiliriz. Temiz ve yumuşak bir beze döküceğiniz Clean Power Cihaz Temizleme Solüsyon’u ile ağda akan cihaz veya komple yüzeyi yumuşak hareketlerle temizleyebilirsiniz. Clean Power Cihaz Temizleme Solüsyonu kesinlikle cilde direk temas etmemelidir. Çok kuvvetli bir solüsyon olduğu için cihazın direk dökülmez. Clean Power Cihaz Temizleme Solüsyonu özel sprey şeklindeki ambalajındadır.

 

İDEAL SİR AĞDA ODASI

 

Depilasyon uzmanın servisini rahat bir şekilde yapabilmek ve müşterisine iyi ve kaliteli bir servis verebilmek için ağda odasını hazırlarken bazı konulara dikkat etmesi tavsiye edilir.

Bu hususlar aşağıda yer almaktadır.

 

Rahat çalışmaya imkan verecek kadar hareket alanı

 

 

 

Odanın havadar ve sabit ısıda kalmasına uygun bir havalandırma ve ısıtma sistemi.

 

Toprak hatlı, yeterli ve uygun elektrik tesisatı

 

 

 

En iyi çalışmayı sağlamak için muayene masası

 

Ağdayı ısıtmak için kartuş, konserve ya da kombine ısıtıcı cihaz

 

Yeterli ve çeşitli ağda

 

Ağda ile ilgili yan ürünler ve aksesuarlar (Ağda kağıdı, ağda yağı, ağda losyonu, antibakteriyal jel, pudra, temizlik kartonları, tel tutucu, vb.)

 

Tüm bunları yerleştirebileceğimiz tekerlekli stand, dolap vb.

 

Sterilizasyon cihazı

 

Tek kullanımlık ürünler (Yatak rulosu veya yatak örtüsü, kullanıcı önlüğü, müşteri için kimono, slip, saç bandı, terlik, vb.)

 

Cihazı temizlemek için cihaz temizleme solüsyonu

 

Müşteri hakkında notlar alabilmek için defter ve kalem.

 

Soyunma kabini, paravan vb.

 

Odanın görselliğini sağlayacak ve müşteriyi rahat ettirecek dekor içerir.

 

SİR AĞDA UYGULAMASI

 

SİR AĞDA ÖNCESİ DİKKAT EDİLECEK HUSUSLAR

 

Kesinlikle Sir Ağda Uygulanmayacak Cilt ve Durumlar

 

İltihaplı yaralar, açık yaralar, kabuk bağlamış yaralar.

 

Yanık cilt

 

Kesikler

 

Tahriş olmuş cilt

 

Aktif akneli (sivilceli) cilt

 

Et benleri

 

Egzama ve diğer cilt rahatsızlıkları olan cilt

 

Güneş yanığı olmuş cilt (Bronz tene yapılabilir.) Kesinlikle Sir Ağda Yapılmayan Bölgeler

 

Göz çevresi

 

Meme uçları ve çevresi

 

Genital bölge

 

 

 

Bu bölgelere kesinlikle sir ağda yapılmaz, çünkü bu bölgelerde cilt diğer yerlerimize nazaran çok daha ince, sinir uçları da yüzeye çok daha yakındır. Sir ağda çok kuvvetli olduğu için bu bölgelere uygulanması sağlık problemlerine yol açabilir. Doktorlar, bu bölgelere sir ağda uygulamasını kesinlikle önermezler. Tanaçan bu bölgelerde sir ağda uygulaması sırasında karşılaşılabilecek olası problemler için hiçbir sorumluluk kabul etmez.

 

İşlem Öncesi Neleri Kontrol Etmeliyiz?

 

Ağda odasının ısısını

 

Cihazların çalışıp çalışmadığını

 

Uygun bir ağda çeşidi seçilip seçilmediğini

 

Ağdanın yeterli derecede ısınıp ısınmadığını

 

Ağda odasının temizlik ve düzenini

 

Ürünlerinizin stok durumunu

 

Müşterimizin ilk sir ağda deneyimi olup olmadığını

 

Müşterimizin cildinde problem olup olmadığını

 

Müşterimizin hamilelik ya da adet dönemi gibi hormonlarının farklı olduğu bir dönemde olup olmadığını

 

Müşterimizin vücut ısısını

 

Tüylerin durumunu ve çıkış yönünü

 

ADIM ADIM UYGULAMA

 

ADIM: CİLDİ HAZIRLAMAK ve TEMİZLEMEK – TEMİZLEME JELİ

 

Depilissima Antibakteriyal Temizleme Jel’i ile önce kendi ellerinizi, sonra sir ağda yapılacak yüzeyi iyice temizleyiniz.

 

Susuz sabunsuz temizlik ve hijyen sağlayan bir üründür. Durulama gerektirmez.

Kaliteli bir temizleme jeli, cildi kir, kozmetik kalıntısı, ter ve yağdan arındırırken

bakterileri öldürerek hijyen sağlar; ciltte yapışkan his bırakmaz.

Ağda işleminden önce yüzeyi bakterilerden arındırmak gerekir. Ayrıca

Ağda işlemi sırasında ağda yapılacak yüzey temiz ve kuru olması gerekmektedir. Yüzeyde, kozmetik ürünler, ter, yağ, kir, vb. var ise ağda cilde yapışmaz. Temizleme Jeli, cildi temizleyerek ağdaya hazırlar.

Depilissima Antibakyeriyel temizleme jelinin alkol içermesi sebebi ile ağda sonrası kullanılması kesinlikle tavsiye edilmez. Temizleme Jeli bunun dışında aşağıdaki yer allan sebeplerle salonlarda kullanılabilir.

 

Salondaki her türlü işlem öncesi ve sonrası, uzmanın kendi ellerini temizlemesi için

 

Sir ağda öncesi işlem yapılacak bölgenin temizlenmesi ve hijyeni için

 

Manikür, pedikür, parafin el bakımı, parafin ayak bakımı gibi işlemler öncesi, işlem yapılacak bölgenin temizliği ve hijyeni için

 

Manikür-pedikür aletlerinin, makasların, pens ve törpülerin, topuk taşlarının, tarakların, fırçaların, vücut fırçaları veya spatulalarının, vb. malzemelerin, her türlü alet ve ekipmanın temizliğinde.

 

Kartuş ağda başlıklarının sir ağdanın fazlasının yağ ile temizlendikten sonra hijyeninin sağlanmasında.

 

Oturma koltuğu, solaryum kabini, masaj/muayene masası gibi yüzeylerin temizlenmesi ve hijyeninde.

 

Suya sabuna ulaşılamayan ve temizlik istenen her tür durumda

 

2. ADIM: CİLDİ HAZIRLAMAK – TALK PUDRASI

Gerekli ise talk pudrası uygulayınız ve kılları hepsi çıkış yönünde olacak şekilde elle düzeltiniz.

 

Şayet ağda yapılacak kişinin cildi çok hassas ise veya ağda yapılacak bölge göreceli hassas bölgelerden biri ise pudralı bir ağda tercih edilir. Ağda pudralı değil ise işlem yapılacak bölgeye bir kat Depilissima Yumuşak Formüllü Talk Pudrası serpilir. Bu esnada kıllar hepsi çıkış yönüne bakacak şekilde elle düzeltilir.

 

3. ADIM: AĞDAYI SÜRMEK

 

Ağdayı kılların çıkış yönünde ve mümkün olduğu kadar ince sürünüz.

Daha önceden, ağda yapılacak bölgeye, kişinin cilt ve kıl yapısına, mevsim ve oda sıcaklığına, uygulayıcının ve uygulama yapılan kişinin beğeni ve tercihlerine göre seçilmiş ve yeterli akışkanlığa ulaşana kadar (bal kıvamı) özel cihazında ısıtılmış kartuş veya konserve sir ağdayı kılların çıkış yönünde ve mümkün olduğu kadar ince sürünüz.

Kartuş sistemde, ağda kendiliğinden dönen başlıklar sayesinde sürülür. Konserve sistemde ise spatula yardımıyla sürülür..

 

Aynı yere iki defa ağda sürmeyiniz.

 

4. ADIM: AĞDA KAĞIDINI YAPIŞTIRMAK

 

Tek kullanımlık ve uygun boyda kesilmiş ağda kağıdını, ağda sürüldükten hemen sonra kılların çıkış yönünde iyice yapıştırınız. Avuç içi veya elin tersi ile kılların çıkış yönünde sıvazlayarak iyice yapışmasını sağlayınız.

 

 

Sir ağda, tek kullanımlık kağıt bezler ile yapılır. Bu kağıt bezler, birkaç defa yüzeye yapıştırılıp atılır.

 

Ağda Bezi Seçerken dikkat edilecek hususlar.

 

Tek kullanımlık dokunmamış mensucat malzemeden

 

Sık dokunmuş

 

Gözeneksiz, damarsız, şeritsiz, pürüzsüz

 

Yeterli kalınlıkta

 

Esnemeyen

 

Dayanıklı

 

Cildi tahriş etmeyen

 

Ağdaya iyi yapışan

 

Ağdayı üzerine geçirmeyen

 

Kaliteli bir ağda kağıdı, pudrasız ağdalarda 5-6 defa yüzeye yapıştırılabilir. Bu sayı, pudralı ağdalarda, pudra miktarı ile ters orantılı olarak 2-3 sefere iner. Ağda kağıdı, taşıyabileceğinden fazla ağda tutmaya başladı ise, yapışmayacak ya da cilde ağdayı geri salmaya başlayacaktır. Bu sebeple, aynı ağda kağıdını yeterli sayıda yapıştırdıktan sonra çöpe atınız .

 

Tessiltaglio Ağda Kağıdı

 

Türkiye’de ilk ve tek Cilde Direk Temas Eden Ürünler İçin Sertifika sahibidir.

Türkiye’de ilk ve tek CE Belgeli ağda kağıdıdır. Taklitlerinden sakınınız ve satın aldığınız kutunun üzerinde Tanaçan logosunu ve türk bayrağını mutlaka kontrol ediniz.

 

5. ADIM: AĞDA KAĞIDINI ÇEKMEK

 

Ağda kağıdını; kılların çıkış yönünün tersine, cildi alttan gererek ve cilde paralel şekilde (muz kabuğu soyar gibi) ne çok hızlı ne çok yavaş tek seferde çekiniz.

Bu adım, belki de işlemin en önemli adımıdır.

Ağda kağıdının çekilme şekli ile ilgili dikkat edilecek 3 önemli husus şunlardır:

 

Kılların çıkış yönünün tersine

 

Cildi alttan gererek

 

Cilde paralel

 

6. ADIM: AĞDA KALINTILARINI TEMİZLEMEK

 

Ağda kağıdının kenarı ile ağda kalıntılarının üzerine tampon yaparak kabası temizlenen cilde Sir Ağda Temizleme Yağı uygulanır.

 

Sir ağda, reçine içerdiğinden sadece yağ ile çözülür. Ağdayı çözerken kullandığımız yağ ile çok önemli bir başka özellik ise tohum yağları içermiyor olmasına dikkat etmektir. Çünkü tohum yağları, kıl kökünü besleyerek daha gür çıkmalarını sağlar. İdeal bir sir ağda temizleme yağı ciltteki ağda kalıntılarını rahat ve hızlı bir şekilde çözmelidir. Ciltte yağlı etki bırakmamalıdır.

 

7. ADIM: SİR AĞDA SONRASI CİLDİ NEMLENDİRME

 

Sir ağda işlemi sırasında cildin üst tabakası da peeling gibi temzilediği için kızarıklık, nem kaybına bağlı yanma hissi olabilir. Bu şikayetleri en aza indirmek ve olası tahriş kızarıklık, pişik, yanma hissini önlemek için işlemi bitirir bitirmez Depilissima Nemlendirici ve Rahatlatıcı Losyon ile masaj yapılması önerilir.

 

ÖZETLE

 

1. ADIM: CİLDİ HAZIRLAMAK ve TEMİZLEMEK – TEMİZLEME JELİ

 

Depilissima Antibakteriyal Temizleme Jel’i ile önce kendi ellerinizi, sonra sir ağda yapılacak yüzeyi

Bu site, IdeaSoft® - Akıllı E-ticaret Paketleri ile hazırlanmıştır.